Lot Konopiska - strona oficjalna

Strona klubowa

Kalendarium

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

Akademia Lubliniec - Lot I Konopiska
Ładowanie...

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Osiągnięcia

 

Puchary zdobyte przez klub:

(na podstawie „Informatora klubu”)

L.p.

Data:

Puchar:

 

1

1966

Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Cz-wie za I miejsce w punktacji ogólnej Spartakiady Powiatowej

Przechodni

2

1967

Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Cz-wie za I miejsce w punktacji ogólnej Spartakiady Powiatowej

Przechodni

3

1968

Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Cz-wie za I miejsce w punktacji ogólnej Spartakiady Powiatowej

Na własność

4

1975

WZ LZS Częstochowa za I miejsce w punktacji ogólnej Wojewódzkiej Spartakiady LZS

Na własność

5

1976

WZ LZS Częstochowa z okazji jubileuszu 30-lecia klubu

Na własność

6

1979

OZPN w Częstochowie z okazji 50-lecia istnienia OZPN Cz-wa za zasługi dla LKS Lot Konopiska

Na własność

7

1991

WZ LZS Częstochowa z okazji jubileuszu 45-lecia klubu

Na własność

8

1991

Od RKS Raków z okazji jubileuszu 45-lecia istnienia klubu

Na własność

9

1991

OZPN w Częstochowie z okazji 45-lecia istnienia klubu

Na własność

10

1992

WZ LZS w Cz-wie za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowym LKS-LZS województwa częstochowskiego za rok 1992

Na własność

11

1993

WZ LZS w Cz-wie za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowym LKS-LZS województwa częstochowskiego za rok 1993

Na własność


 

Puchar zdobyty przez sekcję lekkoatletyczną:

  1. Puchar przechodni TKKF w Częstochowie za zajęcie I miejsca w punktacji ogólnej Mistrzostw Powiatu Częstochowskiego za rok 1956.
Puchary zdobyte przez sekcję piłki nożnej:

L.p.

Data:

Puchar:

 

1.

1956

Rady Powiatowej LZS i PZWS Cz-wa za I miejsce w turnieju

Przechodni

2.

1965

PKKF w Częstochowie za I miejsce w ramach rozgrywek Spartakiady Powiatu Częstochowskiego

Przechodni

3.

1974

PKKF w Częstochowie za I miejsce w ramach rozgrywek Spartakiady Powiatu Częstochowskiego

Na własność

4.

1976

Za I miejsce w turnieju z okazji 30-lecia LKS Lot

Na własność

5.

1992

WZ LZS w Częstochowie za I miejsce w turnieju „Biała piłka”

Na własność

6.

1992

WZ LZS w Cz-wie za awans do Ligi Okręgowej

Na własność

7.

1992

WKFiT UM w Cz-wie za I miejsce w turnieju z okazji Święta Niepodległości

Na własność

8.

1993

WKKFiT UM w Częstochowie za I miejsce w turnieju juniorów z okazji Święta Niepodległości

Na własność

9.

1993

WZ LZS w Cz-wie za I miejsce w turnieju halowym trampkarzy

Na własność

10.

1993

WZ LZS za I miejsce w turnieju międzywojewódzkim  „Piłkarska Kadra Czeka”

Na własność

11.

1994

Gminnej Rady Narodowej w Konopiskach za awans do ligi międzyokręgowej

Na własność

12.

1994

CzOZPN za awans do ligi międzyokręgowej

Na własność

13.

1994

WZ LZS za awans do ligi międzyokręgowej

Na własność

14.

1994

Wydziału Szkolenia CzOZPN za II miejsce w turnieju halowym trampkarzy

Na własność

15.

1994

Puchar LKS Lot za I miejsce w turnieju oldbojów

Na własność

16.

1996

WZ LZS w Cz-wie za I miejsce w turnieju halowym trampkarzy

Na własność

17.

1996

Wydziału Szkolenia CzOZPN za II miejsce w turnieju halowym juniorów młodszych

Na własność

18.

?

WZ LZS w Cz-wie za I miejsce w turnieju „Biała Piłka”

Na własność

 

Puchary zdobyte przez sekcję tenisa stołowego:

 

L.p.:

Data:

Puchar:

 

1.

1956

RP LZS i PZWS Cz-wa za I miejsce w turnieju

Nagroda indywidualna dla Stanisława Sączka – puchar przechodni

2.

1962

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Drużynowo – przechodni

3.

1963

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Drużynowo – przechodni

4.

1964

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Drużynowo – na własność

 

1964

PZGS Cz-wa za zajęcie I miejsca w turnieju

Drużynowo – przechodni

5.

1965

PZGS Cz-wa za zajęcie I miejsca w turnieju

Drużynowo – przechodni

6.

1966

PZGS Cz-wa za zajęcie I miejsca w turnieju

Drużynowo – na własność

 

1966

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Nagroda indywidualna dla Stanisława Sączka – puchar przechodni

7.

1967

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Nagroda indywidualna dla Stanisława Sączka – puchar przechodni

8.

1968

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Nagroda indywidualna dla Stanisława Sączka – na własność

9.

1968

PZGS Cz-wa za zajęcie I miejsca w turnieju

Drużynowo – przechodni

10.

1969

PZGS Cz-wa za zajęcie I miejsca w turnieju

Drużynowo – przechodni

11.

1970

PZGS Cz-wa za zajęcie I miejsca w turnieju

Drużynowo – na własność

12.

1970

ZP ZMW Cz-wa za I miejsce w turnieju

Nagroda indywidualna dla Ryszarda Gepcharda – puchar przechodni

13.

1990

WZ LZS w Cz-wie za I miejsce w punktacji ogólnej w kategorii juniorów - juniorek

Drużynowo – na własność

14.

1990

WZ LZS w Cz-wie za I miejsce w punktacji ogólnej Mistrzostw Województwa LZS

Drużynowo – na własność

 

Puchar zdobyty przez sekcję szachową:
  1. Puchar przechodni KKFiT w Częstochowie za I miejsce w turnieju „Złota Wieża” za rok 1971.

WYCHOWANKOWIE GLKS REPREZENTUJĄCY BARWY REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ PODCZAS GRY W INNYCH KLUBACH:

(na podstawie „Informatora klubu”)

 

Reprezentacja:

Zawodnik:

Ilość gier:

Uwagi:

II REPREZENTACJA POLSKI

Zbigniew Sączek

4

 

REPREZENTACJA OLIMPIJSKA

Zbigniew Sączek

1

 

REPREZENTACJA MŁODZIEŻOWA

Zbigniew Sączek

5

 

REPREZENTACJA JUNIORÓW

Jan Kruk

2

Pierwszy raz powołany z LKS LOT

REPREZENTACJA ENERGETYKI POLSKIEJ

Stanisław Sączek

1

 

REPREZENTACJA SZKOLNYCH ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH

Jerzy Bator

1

 

REPREZENTACJA ŚLĄSKA

Jan Kruk

1

 

REPREZENTACJA OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Stanisław Sączek

4

 

REPREZENTACJA OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Jan Kruk

3

 

REPREZENTACJA OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Longin Sosna

1

 

REPREZENTACJA OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Zbigniew Sączek

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA MŁODZIEŻOWA OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Wojciech Sączek

1

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW ZAGŁĘBIA

Jan Kruk

5

Pierwszy raz powołany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Grzegorz Skalik

2

 

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Andrzej Tanerski

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Andrzej Szymanek

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Mariusz Kowalik

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Wojciech Wysocki

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Bartosz Kowalski

6

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Tomasz Urbański

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA JUNIORÓW OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Rafał Kołaczyk

1

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA MAKROREGIONU KATOWICKIEGO NA PUCHAR MICHAŁOWICZA

Bartosz Kowalski

2

Powoływany z LKS LOT – srebrny medal MP juniorów młodszych

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Tadeusz Zamróz

3

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Mariusz Frania

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Rafał Kołaczyk

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Tomasz Ciechanowski

10

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

? Walentek

2

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Rafał Koperkiewicz

3

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Bartosz Kowalski

6

Powoływany z LKS LOT

REPREZENTACJA TRAMPKARZY OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIEGO

? Musik

2

Powoływany z LKS LOT

 

            W koszykówce mężczyzn w reprezentacji okręgu częstochowskiego grali: Lucjan Gajczyk (1948 – 1949), Wiktor Furmanek (1949) i Tadeusz Ściebior (1948 – 1949), a w Reprezentacji Federacji Zrzeszenia „Górnik”: Wiktor Furmanek, Mieczysław Kościelniak, Kazimierz Warwas, Antoni Sączek, Lucjan Gajczyk i Tadeusz Ściebior (wszyscy w 1948 roku).

            W reprezentacji okręgu częstochowskiego w siatkówce grali zaś: Tadeusz Ściebior (1948 – 1949) oraz Lucjan Gajczyk (1948 – 1949).

            Sekcja lekkoatletyczna doczekała się z kolei dwóch reprezentantów Częstochowy seniorów: Stanisława Sączka i Zdzisława Komender.

WYCHOWANKOWIE LOTU W KLUBACH WYŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH:

(na podstawie „Informatora klubu”)

 

PIŁKA NOŻNA:

 

Liga:

Zawodnik:

Klub:

I LIGA

JAN KRUK

Zagłębie Sosnowiec, Odra Opole

I LIGA

ZBIGNIEW SĄCZEK

Zagłębie Sosnowiec

I LIGA

WOJCIECH SĄCZEK

Zagłębie Sosnowiec

I LIGA

ANDRZEJ SZYMANEK

Górnik Zabrze, Radomia Radom, Stal Mielec

II LIGA

SŁAWOMIR BARTŁOMIEJCZYK

Raków Częstochowa

III LIGA PAŃSTWOWA (KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA)

STANISŁAW SĄCZEK

Skra Częstochowa (udział w barażach o II ligę)

III LIGA PAŃSTWOWA (KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA)

LONGIN SOSNA

Skra Częstochowa (udział w barażach o II ligę)

III LIGA PAŃSTWOWA (KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA)

ANDRZEJ TANERSKI

Raków Częstochowa i Skra Częstochowa

III LIGA PAŃSTWOWA (KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA)

JACEK KRUK

Skra Częstochowa

III LIGA OKRĘGOWA

JERZY BATOR

Czarni Chropaczów

III LIGA OKRĘGOWA

WOJCIECH ŻUKOW

Piast Cieszyn

III LIGA OKRĘGOWA

IGNACY POLANOWICZ

CKS Częstochowa

III LIGA OKRĘGOWA

BRONISŁAW KOWALIK

CKS Częstochowa

III LIGA OKRĘGOWA

KAZIMIERZ KRUK

Rozwój Katowice

III LIGA OKRĘGOWA

LESZEK GRAD

Sokół Ostróda

III LIGA OKRĘGOWA

KRYSTIAN KWIATKOWSKI

Pogoń Blachownia

III LIGA OKRĘGOWA

JERZY WALENTEK

Zagłębie Dąbrowa Górnicza

III LIGA OKRĘGOWA

? MORZYK

Jedność Boronów

III LIGA OKRĘGOWA

JANUSZ SZYMANEK

Raków Częstochowa

III LIGA OKRĘGOWA

MAREK KOŚCIELNIAK

Pogoń Blachownia

III LIGA OKRĘGOWA

JAN KROMOŁOWSKI

Górnik Dźbów

III LIGA OKRĘGOWA

KRZYSZTOF BATOR

Górnik Dźbów, Skra Częstochowa

III LIGA OKRĘGOWA

TOMASZ URBAŃSKI

Raków Częstochowa

 

LEKKA ATLETYKA:

 

Liga:

Zawodnik:

Klub:

I LIGA

ZDZISŁAW KOMENDER

ŚLĄSK Wrocław

III LIGA

Stanisław SĄCZEK

GÓRNIK CZĘSTOCHOWA


HISTORYCZNE SKŁADY

(na podstawie „Informatora klubu”)
 

SKŁAD PIERWSZEJ DRUŻYNY PIŁKI NOŻNEJ: 1950 ROK
 

            Zdzisław Korfel, Wiesław Kasprzyk, Mieczysław Sionek, Władysław Musik (zm.), Tadeusz Ściebior (zm.), Eugeniusz Zawada, Mieczysław Kościelniak, Wiktor Furmanek (zm.), Władysław Opalski, Zenon Sołtysiak (zm.), Edward Pyda, Kazimierz Płaneta, Wiesław Kruk, Kazimierz Musik (zm.), Kazimierz Haładyn (zm.), Bogdan Jaźwiec,? Gładysz.
 

SKŁAD PIERWSZEJ DRUŻYNY KOSZYKÓWKI I SIATKÓWKI: 1946 ROK
 

            Lucjan Gajczyk (zm.), Tadeusz Ściebior (zm.), Mieczysław Czerwik (zm.), Wiktor Furmanek (zm.), Antoni Sączek (zm.), Lucjan Ściebior, Mieczysław Kościelniak, Kazimierz Warwas (zm.), Mieczysław Sroka, Wacław Kwietniewski (zm.), Tadeusz Kita (zm.), Józef Kołodziejczyk (zm.), Paweł Furmanek (zm.), Tadeusz Warwas (zm.), Mieczysław Sionek (zm.), Zdzisław Socha (zm.), Marian Ciuk (zm.), Jan Dobosz (zm.), Zdzisław Kruk, Wiesław Kruk, Tadeusz Komender, Zygmunt Kołaczyk, Mieczysław Janik, Władysław Bator (zm.), Stefan Słabosz, Stanisław Sączek II, Zachariasz Świderski.
 

SKŁAD PIERWSZEGO ZESPOŁU TENISISTÓW STOŁOWYCH: 1954 ROK
 

            Jerzy Bator, Stanisław Sączek, Julian Wolny (zm.), Andrzej Domański (zm.), Ignacy Polanowicz, Jan Kruk, Ryszard Balcerek (zm.), Krystian Kwiatkowski, Ryszard Gepchard (zm.), Lucjan Chobot, Krzysztof Górniak, Grzegorz Gorzelak, Jan Polanowicz, Bogdan Banasiak, Tadeusz Banasiak, Jerzy Ciekot, Bonifacy Golanowski (zm.), Lech Polanowicz, Zbigniew Sączek, Jan Sosna, Stanisław Godela, Andrzej Kuśmierski, Andrzej Lipartowski, Gajzner.
 

            Pierwszym zawodnikiem sekcji szachowej, w 1966 roku został Zdzisław Myślin.


 

WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

POSZCZEGÓLNYCH SEKCJI:

(na podstawie www.konopiska.pl)


Koszykówka mężczyzn (rok założenia 1946)

- V-ce Mistrzostwo Polski Zrzeszenia „Górnik” – 1947 rok

- Mistrzostwo Polski Zrzeszenia „Górnik” – 1948 rok

- Finalista Mistrzostw Polski Klubów Związkowych – 1948 rok


Piłka siatkowa mężczyzn (rok założenia 1946)

- V-ce Mistrzostwo Okręgu Częstochowskiego – 1948 rok

Lekkoatletyka (rok założenia 1946)

- Mistrzostwo Okręgu Zrzeszenia „Górnik” – 1953 rok

- Mistrzostwo Powiatu Częstochowskiego – 1956 rok


Piłka nożna (rok założenia 1949)

- Mistrzostwo Ligi Okręgowej Awans do IV Ligi – 1993 i 2000 rok


Tenis stołowy (rok założenia 1954)

- V-ce Mistrzostwo Mężczyzn Województwa Katowickiego Zrzeszenia LZS – 1963 rok

- Mistrzostwo Ligi Okręgowej Kobiet – 1993 rok


Szachy (rok założenia 1966)

- Mistrzostwo Powiatu Częstochowskiego – 1966 i 1971 rok

 

CZOŁOWI ZAWODNICY KLUBU

NA PRZEŁOMIE LAT 1946-2006

 (na podstawie www.konopiska.pl)
 

Koszykówka, piłka siatkowa:

- Lucjan Gajczyk – były zawodnik I-ligowy

- Wiktor Furmanek

- Tadeusz Ściebior

 

Piłka nożna:

- Jan Kruk

- Zbigniew Sączek

- Wojciech Sączek

- Andrzej Szymanek

 

Lekkoatletyka:

- Zdzisław Komender

 

Tenis stołowy:

- Ignacy Polanowicz

- Stanisław Sączek II

  

WYBRANE WYRÓŻNIENIA DZIAŁACZY:

(na podstawie www.konopiska.pl)

Srebrna Odznaka Zrzeszenia „Górnik”:

- Jan Hauer

- Antoni Sączek

- Tadeusz Ściebior 

Zasłużeni działacze LZS:

- Stanisław Sączek

- Zdzisław Kruk

- Edward Lipartowski

- Stanisław Sączek

- Ryszard Kwiatkowski

- Marian Wolny

- Stanisław Kuśmierski

- Edward Trzepizur

- Jerzy i Bogdan Kowalikowie

- Ryszard Pacak

- Włodzimierz Banasiak

- Andrzej Atłasik

- Walenty Kędzia

- Alfred Ściebior

- Jerzy Walentek

- Mieczysław Chudzik

- Zygmunt Jakubowski

- Wojciech Bator

- Jan Polanowicz

- Lucjan Ściebior

- Andrzej Szymanek

- Wojciech Żukow

- Mieczysław Janik

- Roman Szydłowski

- Halina Wolna

- Tadeusz Masina

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Tabela ligowa

Ostatnie spotkanie

Lot KonopiskaMKS Myszków
Lot Konopiska 1:1 MKS Myszków
2016-09-25, 11:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 7
Jura Niegowa - Lot Konopiska
Czarni Starcza - Grom Cykarzew
Promień Glinica - Olimpia Truskolasy
MKS Myszków - KS Panki
Sparta Lubliniec - Błękitni Herby
Orzeł Pawonków - Orkan Rzerzęczyce
MLKS Woźniki - Gmina Kłomnice

Logowanie

Wyniki

Ostatnia kolejka 6
Olimpia Truskolasy 0:0 Jedność Boronów
Orkan Rzerzęczyce MLKS Woźniki
Błękitni Herby 2:1 Promień Glinica
Lot Konopiska 1:1 MKS Myszków
Gmina Kłomnice 8:1 Czarni Starcza
Grom Cykarzew 1:9 Sparta Lubliniec
KS Panki 14:0 Orzeł Pawonków