Po raz pierwszy w historii

• autor: lotkonopiska, 2012-08-15 19:17

LOT KONOPISKA - VICTORIA CZĘSTOCHOWA 3-1 (2-0)

Konopiska, dn. 15.08.2012, godz. 17.00

Sędziował: Karen Mirzabekyan (jako główny) oraz Zawiślak i Kubacki (ZPN Sosnowiec)

Gole:

1-0 - Andrzejewski (4 minuta - asysta: Krzyczmanik)

2-0 - Krzyczmanik (35 minuta - rzut karny po faulu na Załęckim)

2-1 - Sieradzki (50 minuta)

3-1 - Andrzejewski (85 minuta - asysta: Załęcki)

Żółte kartki: Wiśniowski (71 minuta), B. Kowalski (89 minuta) - obaj Lot

R.Stefański (21 minuta), Bruś (34 minuta), Berdys (70 minuta) - wszyscy Victoria

Skład Lotu: Andrzej Cieślak - Damian Skoczylas, Adrian Will, Michał Załucki, Daniel Wiśniowski - Piotr Piskuń (85` Jacek Eljasiński), Mariusz Figzał, Dariusz Załęcki, Wojciech Marczyk (60` Bartosz Kowalski), Piotr Andrzejewski (88` Dariusz Figzał) - Łukasz Krzyczmanik. Trener: Dariusz WOLNY.

Skład Victorii: Bruś - Ł. Stefański, Kołodziejczyk, Mizgała, Sieradzki (85` Kazimierczak), R. Stefański, Berdys, Śliwakowski, Kotas, Ciecierski, T. Stefański. Trener: M. Stożek.

Po raz pierwszy w historii pojedynków z pierwszym zespołem Victorii Częstochowa Lot odniósł dzisiejszego popołudnia zwycięstwo nad rywalem z Częstochowy. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione w meczu o IV-ligowe punkty. Środowe spotkanie obserwowane przez bardzo licznie przybyłą na pierwszy mecz na własnym sezonie w IV lidze widownię doskonale rozpoczęło się dla ekipy trenera Dariusza Wolnego. Już w 4 minucie po dograniu Krzyczmanika piłkę na piątym metrze od bramki Brusia opanował Andrzejewski i strzelił bramkę na 1-0 dla Lotu. Na kolejną sytuację strzelecką przyszło poczekać do 8 minuty, gdy groźnie strzelał Marczyk. W 10 minucie wspaniałą paradą popisał się Cieślak, który uchronił Lot przed stratą bramki. Lot powinien podwyższyć na 2-0 w 18 minucie, ale główka Krzyczmanika o centymetry minęła słupek bramki gości. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 34 minucie rajd Załęckiego nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Bruś, za co ujrzał żółtą kartkę, a Lot miał okazję do wykonania rzutu karnego. Bruś wyczuł strzał Krzyczmanika, jednak po jego rękach piłka wpadła do bramki gości. Jeszcze przed przerwą na 3-0 powinien podwyższyć Andrzejewski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie udało mu się dobrze opanować piłki i oddał niecelny strzał na bramkę Victorii.

Po przerwie do ataku przystąpili goście. Efektem był gol strzelony w 50 minucie przez Tomasza Stefańskiego. Napór Victorii trwał jeszcze przez kilkanaście minut, ale nasz zespół mądrze bronił wywalczonej przewagi. Od 75 minuty zarysowała się ponownie przewaga Lotu, czego efektem był gol na 3-1 zdobyty przez Andrzejewskiego na 5 minut przed końcem spotkania. Goście nie potrafili się już podnieść po trzecim trafieniu i po raz pierwszy w historii wyjechali z Konopisk z zerowym dorobkiem punktowym.

W poczynaniach naszego zespołu widoczny był brak nieobecnych  Komina i Setlaka. Momentami gra była zbyt nerwowa, ale na tle niedawnego III-ligowca nasz zespół zaprezentował się korzystnie zasłużenie zwyciężając.

Gratulujemy trenerowi Wolnemu i piłkarzom udanego debiutu przed własną publicznością i liczymy na kolejne udane występy.

Dziękujemy również licznie przybyłym na mecz kibicom i zapraszamy na kolejny mecz już 25.08. o godzinie 17.00. Tym razem rywalem będzie LKS Kamienica Polska. Nieco wcześniej, w najbliższą sobotę, Lot zagra w Piaskach z miejscowym Górnikiem, ale tam decyzją Śląskiego ZPN mecz odbędzie się bez udziału publiczności.