Zapowiedź 7. kolejki spotkań

• autor: lotkonopiska, 2012-09-12 12:44

Już w najbliższą sobotę Lot po raz kolejny w tym sezonie zawita do Rudy Śląskiej. Tym razem przeciwnikiem zespołu trenera Dariusza Wolnego będzie drużyna Slavii Ruda Śląska. Początek spotkania o godzinie 16.00. W dotychczasowej historii meczów Lot jeszcze nie potykał się ze Slavią, będzie to więc pierwszy oficjalny mecz obu drużyn. W pierwszych 6-ciu spotkaniach Lot 4-krotnie wygrał i 2 x zremisował. W spotkaniach wyjazdowych najpierw na inaugurację rozgrywek zremisował bezbramkowo w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem, następnie pokonał 2-0 Górnika Piaski i 3-1 Unię Ząbkowice. Nasz zespół dość niespodziewanie dla wielu znawców IV ligi plasuje się obecnie na 1. pozycji z dorobkiem 14 punktów, po ostatnim remisie w Konopiskach z Szombierkami Bytom 0-0.

Slavia plasuje się w tej chwili na 10 pozycji z ośmioma punktami (bramki: 6-8). Zespół naszych rywali 2 x wygrał, 2 x zremisował i 2 razy przegrał. Na własnym stadionie Slavia pokonała 2-1 Unię Ząbkowice i zremisowała 2-2 z Górnikiem 09 Mysłowice. Na wyjeździe zaś pokonała 1-0 LKS Kamienica Polska, uległa 0-2 Szombierkom Bytom, 1-3 Zielonym Żarki oraz w ostatnim spotkaniu zremisowała 0-0 w Koniecpolu z Pilicą.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Slavii jest Marcin Met - 3 bramki, następnie Mariusz Gancarczyk - 2 gole i Łukasz Witor - 1 gol.

Dotychczas nasi rywale otrzymali 10 żółtych kartek (najwięcej: Mateusz Kowalik - 3 oraz Kamil Moritz - 2) oraz 2 czerwone (Kamil Zalewski i Michał Skorupski - za dwie żółte).

W pierwszych sześciu kolejkach grało 19 zawodników. Najwięcej: Franke, Gancarczyk i Met - wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym, następnie: Witor i Skorupski (odpowiednio: 513 i 531 minut).

Slavia powstała w 1919 roku. Największym sukcesem klubu jest 6. miejsce w rozgrywkach II ligi w 1962 roku. Od 10. sezonów klub nieprzerwanie występuje w IV lidze, do której awansował z klasy okręgowej w sezonie 2002/2003. Trenerem pierwszej drużyny jest Roman Cegiełka, doskonale znany m.in. z występów w Ruchu Radzionków.

Przed obecnym sezonem zespół wzmocnili: Michał Skorupski z BKS Stal Bielsko-Biała, Rafał Franke z Polonii Łaziska Górne oraz Mariusz Gancarczyk z Energetyka ROW Rybnik. Wszyscy w pierwszych kolejkach byli wyróżniającymi się zawodnikami tego zespołu.

Jak będzie w sobotę? Mamy nadzieję, że Lot, który jako jedyna drużyna w lidze nie zaznał jeszcze porażki, podtrzyma swoją passę, a Slavia dozna pierwszej porażki na własnym boisku. Trzymamy kciuki i zapraszamy na mecz!

Czas gry zawodników Slavii podajemy za stroną: www.regionalnapilka.pl