KS KINGWAY POPÓW - LOT KONOPISKA 2-6 (0-2)
Dn. 01.08.2009, godz. 17.00: Sędziował: Marek Szczypiór.

1-2 - Tomasz Chyra (53 minuta - rzut karny)

2-3 - Tomasz Chyra (57 minuta)
2-4 - Łukasz Kaczmarzyk (58 minuta)
2-5 - zawodnik testowany (64 minuta - rzut wolny)
2-6 - Przemysław Nawizowski (75 minuta)

Skład Lotu: Zawodnik testowany - zawodnik testowany, Damian Skoczylas, Adam Szczerbak, zawodnik testowany, Marek Mastalerz, Michał Wosiewicz (59`Marcin Ciuk), zawodnik testowany, Łukasz Kaczmarzyk (81` Michał Wosiewicz - zmiana powrotna) - Marcin Kobus (59`Dawid Skoczylas), Przemysław Nawizowski. Trener: Sławomir Bartłomiejczyk.

Skład Kingwaya: Piotr Grabiec - Mariusz Kita, Tomasz Biernacki, Marcin Sroka, Mariusz Słomian (59` Piotr Borowski - zmiana powrotna - 74` Michał Budziński), Łukasz Sieja, Michał RandakArkadiusz Kawka, Michał Różański (42` Piotr Borowski - 46`Grzegorz Makles - na bramkę: za Grabca, a ten w miejsce Borowskiego), Michał Pagacz, Tomasz Chyra. Trener: Piotr Borowski.

Lot objął prowadzenie już w 4 minucie spotkania. Gol padł po akcji Kaczmarzyka i klepce z Nawizowskim. Kaczmarzyk znalazł się sam na sam z Grabcem i strzałem w długi róg nie dał mu szans na skuteczna interwencję. Gospodarze odpowiedzieli strzałem bardzo aktywnego w tym spotkaniu Tomasza Chyry, ale bramkarz Lotu nie dał się zaskoczyć. Ten sam Chyra w 14 minucie trafił z rzutu wolnego w mur, a po chwili dośrodkował w pole karne, gdzie po zgraniu głową inny gracz gospodarzy strzałem z główki przeniósł piłkę nad poprzeczką. Lot odpowiedział natychmiast: Nawizowski minął obrońcę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, strzelił lekko, technicznie po krótkim rogu, ale piłka odbiła się od słupka. Trafiła wprost pod nogi Kobusa, który z dwóch metrów trafił we wbiegającego do bramki obrońcę. Kolejną akcję zapoczątkował Damian Skoczylas, piłka trafiła do Nawizowskiego, ten skośnie podał do testowanego zawodnika, który znalazł się w pozycji sam na sam. Pierwszy strzał bramkarz jeszcze obronił, ale piłka wróciła do naszego gracza, który ogrywając tym razem obrońcę długim, pewnym plasem trafił do siatki. Kingway odpowiedział w 20 minucie strzałem Siei który minął jednak słupek bramki Lotu. Po przerwie sygnał do ataku dał Chyra, który w 48 minucie oddał strzał z 18 metrów ponad bramką. Kolejną groźną sytuację zapoczątkował faul na Adamie Szczerbaku. Ciągnięty za koszulkę nasz zawodnik stanął, sędzia jednak nie gwizdnął i Tomasz Chyra znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Mijając go został sfaulowany. Prowadzący spotkanie arbiter podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na gola przez samego poszkodowanego.

Wkrótce nastąpił najciekawszy dla kibiców fragment spotkania. W ciągu 2 minut widzowie mogli zobaczyć aż trzy gole. Najpierw na 3-1 podwyższył Kobus, który dostał prostopadłe podanie od testowanego zawodnika, wyszedł z własnej połowy sam na sam, doprowadził piłkę do pola karnego, a następnie oddał skuteczny strzał obok bramkarza gości. Tuż po rozpoczęciu gry dekoncentrację linii obrony Lotu drugi raz tego dnia wykorzystał Chyra, pokonując po raz kolejny naszego bramkarza. Podrażnieni gracze z Konopisk zrewanżowali się równie szybko: po prostopadłym podaniu zawodnika testowanego sam na sam z bramkarzem wyszedł Łukasz Kaczmarzyk i technicznym strzałem z 15 metrów przelobował wychodzącego z bramki Maklesa. W 63 minucie długie podanie Damiana Skoczylasa do brata Dawida zakończyło się faulem na tym ostatnim. Rzut wolny z boku pola karnego z około 25 metrów wykonywał zawodnik testowany, który nie dał szans bramkarzowi Kingwaya na skuteczną obronę. W tym momencie wynik brzmiał już 2-5. W 69 minucie z rzutu wolnego z boku pola karnego dośrodkował Nawizowski, a Marek Masztalerz strzelił po długim słupku głową minimalnie niecelnie. Wreszcie w 75 minucie Nawizowski przeprowadził akcję indywidualną, po której strzałem z 16 metrów pokonał po raz ostatni tego dnia Maklesa. Jeszcze w 75 minucie nasz bramkarz wyprzedził w polu karnym Chyrę, a w 81 minucie zawodnik testowany wypuścił Dawida Skoczylasa, który z 7 metrów z boku w sytuacji sam na sam strzelił po krótkim rogu, ale piłka minęła słupek.

Relacja dzięki uprzejmości trenera Lotu - P. Sławomira Bartłomiejczyka.