LOT KONOPISKA - ŚLĄSK KOSZĘCIN 1-0 (1-0).
Konopiska, dn. 02.08.2009, godz. 17.00:
Sędziował: D. Prauza (ZPN Cz-wa)

Gol:
1-0 - Przemysław Nawizowski - 2 minuta.

Skład Lotu: Grzegorz Kopacz – Andrzej Marszałek (61`Dawid Skoczylas, 81`Krzysztof Pilarski), Sebastian Rajek, Piotr Kowal, zawodnik testowany, Marek Mastalerz, Adam Szczerbak, Łukasz Krzyczmanik (46` Marcin Ciuk), zawodnik testowany (66`Łukasz Krzyczmanik – zmiana powrotna), Przemysław Nawizowski, Łukasz Kaczmarzyk.Trener: Sławomir Bartłomiejczyk.

Skład Śląska: Arkadiusz Rogocz – Łukasz Kożuch, Artur Grobolus, Grzegorz Sojda, Sebastian Rogocz, Maciej Nowakowski, Dariusz Świtała, Bartosz Sadowski, Piotr Sadowski – Paweł Jendrzejczyk, Patryk Pawełczyk. Na zmiany wchodzili: Daniel Ogonowski, Łukasz Baron, Krzysztof Pietrek, Krzysztof Gajda, Mateusz Jasiński (bramkarz). Trener: Dariusz Sadowski.

Lot rozpoczął spotkanie z wysokiego C. Już w drugiej minucie Przemysław Nawizowski strzelił otwierającą wynik bramkę. Można się było więc spodziewać kolejnej kanonady. Zwłaszcza, że w 8 minucie gości uratował słupek. Po kilku pierwszych minutach Lot, zmęczony wczorajszym meczem w Popowie przestał forsować tempo. W efekcie goście oddali pierwszy groźny strzał, po którym Kopacz musiał piąstkować piłkę. Był jednak przy tym faulowany i sędzia przerwał akcję. Minutę później akcja przeniosła się na połowę Śląska. Adam Szczerbak krótkim, prostopadłym podaniem wypuścił Kaczmarzyka, ten ostatni był jednak na spalonym. W 14 minucie mieliśmy okazję przyjrzeć się niezłej współpracy Kaczmarzyka z Krzyczmanikiem. Kilka razy rozklepali szeregi obronne Śląska, po czym Krzyczmanik oddał strzał obok słupka. Dwie minuty później szarżujący w polu karnym gości Kaczmarzyk zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz gości zażegnał niebezpieczeństwo. Śląsk odpowiedział w 18 minucie niegroźnym strzałem obok słupka bramki Kopacza. W odpowiedzi Lot przeprowadził akcję,  w wyniku której testowany w naszym zespole zawodnik wyłożył piłkę Kaczmarzykowi, ale ten będąc na wprost bramkarza strzelił zbyt lekko i w środek bramki Śląska. W 20 minucie rzut wolny wykonywali goście, ale piłka o dobrych kilka metrów minęła bramkę Lotu. Na kolejną ciekawszą akcję czekaliśmy do 31 minuty. Wówczas Krzyczmanik, testowany zawodnik i Nawizowski przeprowadzili trójkową akcję, po której Nawizowski nie zdołał jednak oddać dokładnego strzału. Sama akcja stała już jednak na niezłym poziomie. Zresztą Nawizowski był w tym fragmencie spotkania niezwykle aktywny, czego efektem było m.in. kilka niezłych wrzutek w pole karne Śląska, które nie przyniosły jednak tym razem efektów bramkowych. W 41 minucie ponownie obudzili się goście, ale strzał z dalszej odległości nie mógł zaskoczyć dobrze dysponowanego Kopacza.

Po przerwie także goście pierwsi oddali strzał. W 48 minucie ponownie próbowali zaskoczyć naszego bramkarza z daleka. Wreszcie w 51 minucie Bartosz Sadowski wydawało się, że musiał strzelić bramkę głową, stojąc w naszym polu karnym. Piłka odbiła się jednak od słupka i wyszła w pole. Dwie kolejne mocne dobitki okazały się niecelne. Była to jedna z najlepszych okazji Śląska do doprowadzenia do remisu. W 56 minucie Lot za sprawą Kaczmarzyka wywalczył rzut rożny. Dośrodkowywał Nawizowski, a Szczerbak strzelił wprost w nogi nabiegającego w okolicy piątego metra Mastalerza. Minutę później strzał Nawizowskiego z 20 metrów wyłapał bramkarz gości. Ten sam Nawizowski dostał niezłe podanie z głębi pola już po następnych kilku minutach, ale naciskany przez obrońców zgubił piłkę. W 68 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kaczmarzyk, ale jego strzał okazał się zbyt słaby. W 72 minucie musiał wykazać się Kopacz. Najpierw udanie interweniował po silnym strzale zawodnika gości z lewej strony pola karnego, następnie zaś dobijający wybitą na prawy bok piłkę zawodnik przestrzelił nad wybiegającym dopiero po poprzedniej interwencji bramkarzem. Lot odpowiedział akcją Szczerbaka, który w drugiej części spotkania poświęcił się w dużej mierze akcjom ofensywnym. Piłka po jego strzale została jednak wybita na róg.Trzy minuty później bliski szczęścia był ponownie Szczerbak po dośrodkowaniu Mastalerza, ale zarówno on, jak będący w polu karnym Dawid Skoczylas nie dali rady dosięgnąć piłki. Już po minucie Skoczylas mógł wpisać się jednak na listę strzelców, ale został wyblokowany dwa metry przed bramką i nie doszedł do płaskiego dośrodkowania Szczerbaka. Dziesięć minut przed końcem spotkania znajdujący się w środku pola Krzyczmanik podał na lewo do Szczerbaka, ten odegrał mu piłkę, Krzyczmanik wbiegł w pole karne i oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić, a dobitka Ciuka okazała się niecelna, trafiając w zewnętrzną część słupka. W 87 minucie po raz ostatni tego dnia musiał wykazać się Kopacz, po strzale głową Ogonowskiego. W 89 minucie po raz ostatni w tym spotkaniu pokazał się aktywny Nawizowski, przeprowadzając solowy rajd, a następnie po podaniu Rajka uderzając nad bramką. Ostatecznie mecz zakończył się naszym skromnym zwycięstwem.

Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że było to 4 zwycięstwo Lotu w ósmym spotkaniu sparingowym (bilans: 4 – 1 – 3). Bramki: 22:21. Najwięcej goli ma na swym koncie Nawizowski (7 trafień), tuż za nim jest Kaczmarzyk (6 goli). Trzecim strzelcem jest zaś Krzyczmanik z trzema trafieniami. Inni zawodnicy strzelili po jednym golu.