LOT KONOPISKA – PILICA KONIECPOL 1-1 (0-0)

Sędziowali: Patryk Podwysocki oraz Skuza i Bator

Gole:

1:0 – Przemysław Nawizowski (64 minuta)

1:1 – Sławomir Znojkiewicz (71 minuta)

Żółte kartki: Marek Mastalerz (68` niesportowe zachowanie), Adam Szczerbak (86` faul) – Rafał Szyndler (84` symulowanie faulu).

Skład Lotu: Grzegorz Kopacz – Sebastian Rajek, Marek Mastalerz (77` Michał Wosiewicz), Krzysztof Kościański (72` Janusz Kamiński), Adrian Sterczewski – Sebastian Tekieli, Adam Szczerbak (kapitan zespołu), Damian Skoczylas (46`Marcin Kobus), Łukasz Kaczmarzyk – Przemysław Nawizowski (88` Michał Sosnowski), Łukasz Krzyczmanik. Trener: Sławomir Bartłomiejczyk. W rezerwie: Andrzej Cieślak (bramkarz), Patryk Tame, Bartłomiej Sosnowski.

Skład Pilicy: Przemysław Rudak – Grzegorz Cieśla, Rafał Szwajkowski, Łukasz Dryja, Łukasz Mrugała – Michał Kurpios, Jakub Wichrowski (kapitan zespołu), Dawid Skrzypczak (85` Paweł Kaczmarzyk), Marek Nowak (65` Filip Starczewski) – Tomasz Halewski (55` Sławomir Znojkiewicz), Marek Michalski (55` Rafał Szyndler). Trener: Rafał Ozga. W rezerwie: Łukasz Idziak (bramkarz).

Mecz rozpoczął strzałem z dalszej odległości już w 1 minucie Adrian Sterczewski. W 6 minucie Kopacz musiał pokazać swoje umiejętności przy obronie strzału z rzutu wolnego z około 20 metrów. Potem mecz toczył się głównie w środku pola. Widać było, że na boisku spotkały się dwie równorzędne drużyny. Pomimo lepszych warunków fizycznych zespołu z Koniecpola, Lot dotrzymywał kroku gościom. W 17 minucie meczu prawą stroną przedarł się po podaniu Kaczmarzyka Nawizowski. Dośrodkował piłkę wzdłuż pola karnego, ale nikt z graczy Lotu nie zdołał zamknąć akcji strzałem. Goście odpowiedzieli groźnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, po którym zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. W 31 minucie nieźle dośrodkowywał Skoczylas, ale grana górą piłka nie trafiła do żadnego z naszych napastników. Trzy minuty później strzelał Nawizowski, ale jego uderzenie z dystansu okazało się bardzo niecelny. Goście niezłą okazję mieli w 36 minucie, ale Halewski  oddał niecelny strzał po długim rogu będąc z lewej strony szesnastki Lotu. Wreszcie w 40 minucie po główce jednego z Koniecpolan piłkę wyłapał Kopacz. Na tym zakończyły się emocje pierwszej połowy spotkania.

W drugiej części gry na palcu pojawił się od początku Kobus, który zastąpił Skoczylasa. Już w pierwszej akcji tej części gry zakręcił na prawej stronie pola karnego obroną Pilicy, ale z akcji ostatecznie nic nie wyszło. W 51 minucie Kobus dośrodkował będąc w prawym narożniku na środek przed pole karne. Do piłki nie doszedł żaden z zawodników, w końcu dopadł do niej nadbiegający z lewej strony Tekieli, ale strzał był niecelny. W 54 minucie w odpowiedzi niegroźny strzał gracza Pilicy wyłapał Kopacz. W dwie minuty potem Kobus został zablokowany na szesnastym metrze i nie zdołał oddać celnego strzału. Wreszcie nadeszła jednak 64 minuta spotkania. Prawą stroną po rozegraniu piłki z Krzyczmanikiem przedarł się Nawizowski i strzelił z około 17 metrów po długim rogu na 1-0. Lot cieszył się prowadzeniem zaledwie 7 minut. Po kilku błędach obrony naszego zespołu i nieskutecznym wybijaniu piłki z własnego pola karnego w końcu dopadł do niej Znojkiewicz i ustalił, jak się okazało, wynik spotkania na    1-1. Już w 74 minucie ładną interwencją ponownie wykazał się Kopacz, odbijając nogą piłkę zmierzającą w światło bramki. W 77 minucie Lot powinien jednak wyjść na prowadzenie. Nawizowski wypuścił sam na sam z Rudakiem Kobusa. Ten jednak przegrał pojedynek. Mogło się to zemścić już po kilku dalszych minutach. Najpierw jednak sędzia spotkania słusznie dopatrzył się symulowania faulu przez Szyndlera w polu karnym Lotu i ukarał go żółtą kartką. W 86 minucie byliśmy jednak o włos od porażki: rzut wolny z około 20 metrów trafił w poprzeczkę bramki Kopacza, piłka wyszła w pole, a dobitka jednego z graczy Pilicy po długim rogu musnęła jeszcze słupek pustej w tym momencie bramki. Lot odpowiedział jeszcze niezłą, kombinacyjną akcją Rajka z Kobusem i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Obie drużyny poza bramkami stworzyły sobie bowiem po jednej 100% sytuacji, której nie wykorzystały (sam na sam Kobusa i po drugiej stronie boiska poprzeczka po rzucie wolnym wykonywanym przez Szwajkowskiego i dobitka w słupek Szyndlera).

Następne spotkanie ligowe w sobotę05.09.2009 w Kaletach z Unią. Wcześniej, bo we wtorek, na stadionie na Pająku o godz. 17.30 spotkanie sparingowe z grającą w lublinieckiej klasie A drużyną Błękitnych Herby. Zapraszamy!