Konopiska, dn. 12.09.2009, godz. 16.00:

Sędziowali: Szecówka oraz J. Sosnowski i Myszkowski.

Gol:

1-0   – Damian Skoczylas (70 minuta)

Żółte kartki: Adam Szczerbak (39 minuta), Łukasz Krzyczmanik (65 minuta), Sebastian Rajek (88 minuta) - wszyscy Lot oraz Tomasz Chyra (9 minuta) - Kingway.

Skład Lotu: Andrzej Cieślak – Sebastian Rajek, Adrian Sterczewski, Adam Szczerbak (kapitan), Sebastian Tekieli, Michał Wosiewicz (46` Paweł Dawczyk), Marek Mastalerz, Janusz Kamiński (61` Przemysław Nawizowski), Damian Skoczylas, Łukasz Krzyczmanik (88` Adam Kulej), Łukasz Kaczmarzyk (87` Michał Sosnowski). Trener: Sławomir Bartłomiejczyk. W rezerwie pozostali: Grzegorz Kopacz (bramkarz), Bartłomiej Sosnowski oraz Andrzej Marszałek.

Kingway zagrał w składzie: Grabiec Piotr - Kita Mariusz, Makles Emil, Biernacki Tomasz, Randak Michał - Sieja Łukasz (46` Kawka Arkadiusz), Dymek Michał, Słomian Mariusz, Zachwyc Przemysław (80` Różański Michał) - Bociąga Mariusz, Chyra Tomasz. Trener: Piotr Borowski. W rezerwie pozostali: Grzegorz Makles (bramkarz), Krzysztof Leszczyński, Michał Budziński.

Pierwsza połowa spotkania była słabym widowiskiem. Mało było ciekawych sytuacji podbramkowych, gra była rwana. Dość powiedzieć, że najlepsza okazja bramkowa w tej części gry stworzona została dopiero w 45 minucie. Wówczas zaatakowali gracze Lotu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Kingwaya znalazł się Łukasz Krzyczmanik, wychodzący na granicy spalonego zza linii obrony. Golkiper Popowian zdołał jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

Trener Lotu - p. Sławomir Bartłomiejczyk – w przerwie spotkania dokonał korekt składu. Do linii obrony wprowadzony został powracający po dłuższej nieobecności Paweł Dawczyk. Do przodu mógł więc powędrować na swoją naturalną pozycję Sebastian Rajek, bardziej ofensywnie ustawiony został także Janusz Kamiński. Na ożywienie akcji ofensywnych Lotu nie trzeba było długo czekać. Tuż po przerwie z prawej strony pola karnego dośrodkował Skoczylas, a Kaczmarzyk będący w polu karnym przestrzelił. obok prawego słupka. Sześć minut po przerwie swoją bramkę mógł zdobyć Krzyczmanik. W odpowiedzi goście zmusili do dobrej interwencji Cieślaka. W 59 minucie powinno być 1-0 dla Lotu. Rajek ładnie znalazł będącego w polu karnym na czystej pozycji Kamińskiego, ale ten w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Lot dopiero w 70 minucie, pomimo coraz większej przewagi w polu, dopiął swego. Z lewej strony pola karnego dogrywał Rajek. Piłka przeszła na prawo do Skoczylasa. Ten przedarł się jeszcze przez obronę gości  i otworzył wynik spotkania. Goście najlepszą sytuację stworzyli 9 minut później, ale strzał z dystansu z lewej strony szesnastki minął światło bramki Cieślaka. Mecz zakończył się więc skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem Lotu. Przed naszą drużyną jeszcze sporo do poprawienia, ale cieszą zdobyte 3 punkty i serce włożone w to spotkanie, zwłaszcza w perspektywie trudnego wyjazdu w środku tygodnia do Lublińca.