27.09.2009 godz.16.00
                   JURA NIEGOWA - LOT KONOPISKA  2-3 (0-3)

Sędziował : Sierociński

Bramki: 5' 0-1 Nawizowski Przemysław
           19' 0-2 Nawizowski Przemysław
           22' 0-3 Rajek Sebastian
           57' 1-3 Lamch Przemysław (karny)
        90+2' 2-3 Lamch Arkadiusz

Żółte kartki : 60' Marszałek Andrzej(faul),65' Rajek Sebastian,70' Dawczyk Paweł

Skład Jury Niegowa:Piotr Lech-Sławomir Janocha(78'Andrzej Dorobisz),Bogdan Bochenek(31' Mirosław Jaworski),Szymon Janikowski,Rafał Nowiński-Adam Haładus,Mirosław Lamch,Przemysław Lamch,Wojciech Kieraś-Arkadiusz Lamch,Krzysztof Maciąg.Trener:Józef Gromada.W rezerwie:Piotr Muszczek  /br/.

Skład Lotu:Grzegorz Kopacz-Adrian Sterczewski,Paweł Dawczyk,Adam Szczerbak,Andrzej Marszałek-Damian Skoczylas(53'Michał Wosiewicz),Marek Mastalerz,Sebastian Rajek,Łukasz Kaczmarzyk(53'Janusz Kamiński)- Przemysław Nawizowski(80'Adam Kulej),Łukasz Krzyczmanik (75'Marcin Kobus).Trener : Sławomir Bartłomiejczyk.W rezerwie:Bartłomiej Sosnowski.

Po porażce w Herbach nasza drużyna przyjechała do Niegowej po zwycięstwo.Atmosfera przed meczem była napięta, w końcu w bramce Jury stoi Piotr Lech,który jeszcze wiosną bronił w bramce Jagieloni Białystok,a przed meczem na który zawitała telewizja Katowice udzielał wywiadu....(więcej)

Od początku zdecydowaną przewagę osiągnęli zawodnicy Lotu.Już w 2' strzela z 12m po podaniu Skoczylasa Krzyczmanik nad bramką.W 5' Lot wychodzi na prowadzenie,podanie na wolne pole Krzyczmanika,Nawizowski wygrywa pojedynek z Nowińskim i techniczną wkrętką po długim nie daje szans na obronę bramkarzowi.Prowadzenie nie ostudziło zapału naszych piłkarzy,już w 7' Kaczmarzyk podaje do Nawizowskiego,który klepie do Krzyczmanika a ten z 13m trafia niestety tylko w boczną siatke.W 12' pierwszy rzut rożny Jury,pewnie wyłapane dośrodkowanie przez Kopacza a po jego dalekim wykopie zderzenie storerów i Nawizowski jest sam na sam z Lechem,strzał z woleja z 15m fantastycznie broni nogą.Kolejna groźna akcja Lotu w 17',poklepali Skoczylas,Rajek,Krzyczmanik z Nawizowskim i Łukasz znów nie trafia z 14m.Napór Lotu przynosi w 19' kolejną bramke,po przerzucie Mastalerza,strzał Rajka blokuje obrońca ale Sebastian jeszcze podaje do Krzyczmanika,który idealnie znajduje Nawizowskiego w polu karnym i Przemek z 11m pokonuje Lecha.
Jura bliska zdobycia kontaktowego gola w 21',po wolnym główkuje Haładus  z bliska ale obok słupka.Odpowiedź Lotu natychmiastowa,w 22' na 3-0 podwyższa z 8m Rajek,po podaniu Nawizowskiego,którzy przejął piłke od Krzyczmanika.Następna minuta i Krzyczmanik nie sięga w polu karnym dogrania Nawizowskiego,w tej samej minucie bardzo szybki wybieg Lecha i rzut pod nogi Krzyczmanika ratuje gospodarzy.W 31' nestora zespołu gospodarzy zmienia kolejny gracz z wybitna przeszłością pierwszoligową,ale naszych to nie przeraża a bardziej motywuje.W tej samej minucie sędzia nie odgwizduje faulu na Rajku,ktory po podaniu Szczerbaka kiwa Jaworskiego i kiedy z bliska ma strzelać zostaje zahaczony w nogę.Dalej napieramy,w 34' po wrzutce Nawizowskiego,Krzyczmanik przyjmując ogrywa obrońcę i będąc sam na sam strzela po długim obok.Po minucie dośrodkowanie Rajka strzał z 7m głową po rogu Krzyczmanika fantastycznie broni Lech.W 37' Jura odpowiedziała groźnym strzałem Przemysława Lamcha z 25m,rykoszet i parada na róg Kopacza.
Kolejne nasze akcje:39' Skoczylas wzdłuż nieczysto trafia Krzyczmanik a szkoda bo wbiega idealnie Kaczmarzyk;41' po akcji Nawizowskiego Krzyczmanik słabo strzela i broni bramkarz;za chwilę Skoczylas ogrywa na szybkości Jaworskiego,wychodzi sam na sam,chce minąć Lecha ,ktory wybija mu piłkę nogą a ta trafia do Rajka-strzał lobem do pustej bramki z 16m niestety nad poprzeczką.W 45' szybka kontra Jury i Maciąg strzela z woleja po długim obok.Schodząc na przerwę nikt z nas nie spodziewał się,że Jura jest w stanie się podnieść po tej przygniatającej przewadze a jednak po przerwie zobaczyliśmy inna Jurę,która w 57' strzela pierwszego gola z rzutu karnego po faulu Andrzeja Marszałkaa kontaktową bramkę w 92' z 16m strzelił Arkadiusz Lamch.

Nasze akcje:47' wrzutka Nawizowskiego i piłka odbija się od porzeczki,52' Krzyczmanik z kata sam na sam broni Lech dobitka Łukasza po długim obok, 55' Lech padem pod nogi uprzedza Wosiewicza,w 58' po rogu Kamińskiego Wosiewicz nie trafia w bramkę głową,61' po podaniu Rajka Wosiewicz sam przed Lechem,zwodami trzy razy kładzie na 5m Lecha ,który i tak w końcu wybiera mu piłkę z pod nóg,66' Krzyczmanik sam na sam przekłada obrońcę podaje do Nawizowskiego,który z 8m strzela obok;73' Kamiński wrzuca z boku,ręka  w polu karnym i za chwilę Lech broni z 11m strzał Rajka;85' Kobus podaje do Kuleja,który przestraszył się ,że za chwilę będzie sam na sam i strzela słabo.
Akcje Jury:55' po rogu Maciąga z 15m strzela Kieraś nad bramką;strzał P.Lamcha z 16m nad;strzały Jaworskiego w 77'po rogu z woleja z 8m tyłem do bramki nad oraz 79' z 16m lobując  tuż nad;88' wolny P.Lamcha po głowie Dawczyka trafia w poprzeczkę a dobitkę z kąta głową Kierasia broni wypychając z linii bramkowej piłkę Kopacz.Śmiało można powiedzieć,że tylko postawa Piotra Lech(pokazał klasę) uchroniła od wysokiej porażki Jurę.