20.02.2010 r.  godz.12.00  Boisko SP 50 - sztuczna

JEDNOŚĆ BORONÓW - LOT 1-1 (0-0)

Sędziował: Dariusz Prauza.

Gole:
51' 0-1 - Przemysław Nawizowski (asysta Adam Szczerbak)
73' 1-1 - Krzysztof Kowalikowski

Skład Jedności : Dominik Szota (62' Łukasz Tomalka) - Jarosław Matyl (46' Marek Poręba), Łukasz Żuk, Sławomir Litwin (70' Jarosław Matyl), Marcin Klama - Marcin Bąk (71' Łukasz Kucharczyk), Krzysztof Kowalikowski, Szymon Maruszczyk, Dawid Gatys (62' Karol Naucka) - Łukasz Kucharczyk (46' Michał Bełkot), Michał Białas. Trener : Marian Ślęzok.

Skład Lotu : Andrzej Cieślak (62' Konrad Chalemski) - Adrian Sterczewski, Paweł Dawczyk, Michał Sosnowski, zawodnik testowany KW (46' Michał Kiciński) - Michał Wosiewicz, Marek Mastalerz (46' zawodnik testowany MJ ,68' Marek Mastalerz), Adam Szczerbak,Krzysztof Kościański (46' Janusz Kamiński) - Łukasz Krzyczmanik (46' Adam Kulej), Przemysław Nawizowski.

W kolejnym spotkaniu sparingowym rozegranym w dniu dzisiejszym na sztucznym boisku na Północy nasz zespół zmierzył się z liderem A-klasy lublinieckiej Jednością Boronów. Mecz zakończył się rezultatem remisowym 1-1.

Relacja ze spotkania po kliknięciu więcej !

W sobotnie południe,w temperaturze  2'C Lot rozegrał kolejny sparing.Mecz rozpoczął się od ataków Lotu.Dwa strzały oddaje Adam Szczerbak,jeden broni Szota, drugi przechodzi obok.Po kwadransie mecz się wyrównał i w 18' idealnej pozycji nie wykorzystał Maruszczyk,który popędził z piłką od środka boiska ale będąc sam na sam z Cieślakiem posłał piłkę obok słupka.W 22' po kontrze napastnik Jedności strzela z 14m,Cieślak paruje przed siebie a Sterczewski wślizgiem blokuje dobitkę z 4m do pustej bramki.W 24' po faulu Mastalerza-z 20m,z wolnego minimalnie nad poprzeczką strzela Żuk.W odpowiedzi Szczerbak z wolnego w 26' trafia w mur.W 32' po indywidualnym wejściu Krzyczmanika,obrońca ratuje wybijając mu piłkę na 11m a ta trafia do Wosiewicza,który z 16m nie trafia do pustej bramki.Kolejny strzał Szczerbaka w 34' obok słupka.Po chwili to Jedność bliska powodzenia,po złym podaniu Dawczyka,na 7m Sosnowski blokuje w ostatniej chwili strzał.Na zakończenie  pierwszej połowy Lot przeprowadza dwie groźne akcje.Najpierw Dawczyk dłuższym podaniem uruchamia Nawizowskiego a jego strzał z woleja z 16m broni Szota,potem Kościański idealnie podaje Krzyczmanikowi,ten opanował piłkę i z 15m plasuje obok spojenia słupka z poprzeczka.
W 51' obejmujemy prowadzenie,po aucie w polu karnym Szczerbak podaje do Nawizowskiego a ten idealnie plasuje z 16m po długim rogu po "winklu".Zaraz po wznowieniu Dawczyk traci piłke w polu karnym,strzał z 12m po długim obok napastnika Jedności.Później nastąpił fragment walki w środku pola a żadna z drużyn nie stworzyła klarownej akcji.W 73' padło wyrównanie,na strzał z ponad 30m decyduje się Kowalikowski,mocny strzał ląduje pod poprzeczką źle ustawionego Chalemskiego.Kolejny jego strzał z 22m przechodzi obok.
Od tego momentu Lot osiąga przewagę,w ostatnich 10' stworzył kilka sytuacji ale żadnej nie udało zamienić się na bramkę.W 80' Mastalerz wypuszcza w uliczkę Kamińskiego a ten będąc sam na sam z kąta fatalnie pudłuje.w 82' po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Wosiewicza bliski historycznej bramki zdobytej głową był Nawizowski ale jego strzał po koźle z 4m przechodzi tuż obok słupka.W 84' strzela Dawczyk z 25m nad bramką,a w 86' po dośrodkowaniu Sterczewskiego Mastalerz trącił głową piłkę na 5m a ta przechodzi znów obok słupka.Jeszcze w 89' strzela Nawizowski minimalnie obok słupka z 17m,a w ostatniej minucie po jego dograniu wzdłuż bramki,obrońca wybija piłkę z pod nóg Kuleja i Sterczewskiego wprost do Mastalerza,który plasuje z 16m a piłka przechodzi o włos od słupka.
Pocieszające jest to,że drużyna przerwała serię porażek a w dzisiejszym meczu wreszcie nie straciła bramki w ostatnich minutach spotkania.
W środę czeka Lot kolejny trudny sprawdzian,przeciwnikiem będzie 4-ligowy Włodar Częstochowa.