WYSOKA WYGRANA LOTU PRZYPIECZĘTOWAŁA AWANS DO GRUPY...

• autor: lotkonopiska2, 2015-04-23 20:40
WYSOKA WYGRANA LOTU PRZYPIECZĘTOWAŁA AWANS DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ !!!

Sparta Tworóg - Lot Konopiska 0:7 . Zapraszamy na relację z meczu  .

Sparta Tworóg : Lot Konopiska 0-7 (0-3)

14’  0-1 Włodarek Patryk

22’ 0-2 Błaszczyk Łukasz

35’ 0-3 Figzał Mariusz

54’ 0-4 Sapała Łukasz

61’ 0-5 Hyra Przemysław

75’ 0-6 Matławski Marcin

82’ 0-7 Berdys Rafał

Lot:  Eljasiński Łukasz (46’ Kuś Tomasz), Toborek Łukasz II (60’ Matławski Marcin), Włodarek Patryk, Błaszczyk Łukasz, Hyra Przemysław, Kasztelan Kamil, Kurpios Marek, Berdys Rafał, Woźniak Jakub (46’ Sapała Jakub), Figzał Mariusz (60’ Skoczylas Damian), Gruca Patryk.

W sobotnie popołudnie nasza drużyna gościła u najsłabszej drużyny grupy I i od razu należy zaznaczyć, że zajmowana przez miejscowych graczy pozycja nie jest dziełem przypadku. Jeżeli ktoś liczył na wyrównaną grę i zmuszenie przyjezdnych do większego wysiłku musiał obejść się smakiem, bowiem tego dnia bardzo skoncentrowani i poważnie traktujący pojedynek gracze z Konopisk nie pozostawili cienia złudzeń i pewnie pokonali autsajdera. Od samego początku meczu zespół Lotu osiągnął przygniatającą przewagę i taki obraz gry mogliśmy oglądać przez 90 minut , a całym komentarzem do wydarzeń boiskowych może być fakt, iż nasi bramkarze tylko dwukrotnie zmuszeni byli interweniować przy próbach zagrań zawodników Sparty. Egzekucję gospodarzy rozpoczął fantastycznym strzałem z 25 metrów w samo okienko bramki Patryk Włodarek już w 15 minucie meczu.  Kilka minut później rzut wolny na gola zamienił Łukasz Błaszczyk a na 3-0 do przerwy podwyższył wynik Mariusz Figzał, który po dośrodkowaniu Kamila Kasztelana skierował piłkę głową obok bezradnego golkipera Sparty. Po zmianie stron oraz korektach w składzie nasi piłkarze nie spoczęli na laurach i konsekwentnie wypracowywali sobie kolejne sytuacje, z których cztery na bramki zamienili Jakub Sapała po idealnym prostopadłym podaniu Rafała Berdysa, Przemek Hyra kończąc dośrodkowanie precyzyjnym strzałem głową oraz Marcin Matławski i wspomniany Berdys, którzy wykazali się największym sprytem w zamieszeniach pod bramką Sparty.

Podsumowując dzisiejszy pojedynek warto zaznaczyć bardzo mądrą i dojrzałą grę naszej drużyny, która długimi fragmentami rozgrywała i utrzymywała się przy piłce, zmuszając miejscowych do biegania, a przy okazji potrafiła skonstruować kilka naprawdę ciekawych akcji okraszonych zdobyciem 7 goli, co nawet przy znacznie słabszym rywalu należy docenić.

Zdaniem trenerów:

Henryk Chmiel trener Sparty Tworóg: naszym celem jest dokończenie rozgrywek i budowa nowego młodego zespołu. Lot był pod każdym względem zespołem lepszym, czego odzwierciedleniem jest końcowy wynik.

Rafał Kuczera trener Lotu Konopiska: przede wszystkim gratuluję drużynie, że dzisiaj postawiła kropkę nad „i”, która daje nam grupę mistrzowską, co było celem stawianym nam przed rozgrywkami. Co do dzisiejszego meczu wygraliśmy pewnie i zasłużenie. Bardzo cieszą mnie bramki Kuby Sapały i Marcina Matławskiego, które są nagrodą dla tych młodych zawodników za ciężką pracę, którą wykonują na treningach.