Obchody 70-lecia Lotu Konopiska

• autor: lotkonopiska2, 2015-12-20 21:41

Nadchodzący rok w historii naszego klubu przebiegać będzie pod znakiem Jubileuszu siedemdziesięciolecia działalności Lotu. Już teraz możemy zdradzić, że jubileusz ten uświetni wiele wydarzeń sportowych.

Podczas obchodów uhonorowane zostaną wszystkie sekcje, jakie w ciągu tych ostatnich siedemdziesięciu lat istniały w Locie, a więc: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekka atletyka i tenis stołowy. Od marca do czerwca odbywać się będą turnieje i imprezy sportowe w tych dyscyplinach sportu.
Dla uczczenia działalności sekcji siatkówki i tenisa stołowego na nasze zaproszenie przyjadą zawodnicy z litewskiego klubu z miejscowości Soleczniki, jednego z większych skupisk Polonii litewskiej, rodzinnego miasta naszego byłego znakomitego tyczkarza - Władysława Kozakiewicza.

Na przełomie marca i kwietnia przypadnie część dotycząca sekcji koszykówki. O dokładnych terminach tych wydarzeń będziemy oczywiście informować na bieżąco.

W połowie marca rozegrany zostanie również turniej młodzieżowy piłki nożnej.

Ciekawie zapowiada się część związana z lekką atletyką: w Konopiskach odbędą się Mistrzostwa Polski LZS-ów, a bieg mistrzowski na 10 kilometrów będzie rozegrany pod patronatem GLKS "Lot".

Honorowym gościem obchodów piłkarskich będzie słynny przed laty napastnik reprezentacji Polski - Andrzej Szarmach, który w naszej kadrze wystąpił w 61 meczach zdobywając 32 gole. Przypomnijmy, że Andrzej Szarmach, to trzykrotny uczestnik mistrzostw świata i dwukrotny medalista mistrzostw świata (w 1974 i 1982). Jest też srebrnym medalistą olimpijskim z Montrealu, gdzie zdobył tytuł króla strzelcow. Obchody te przypadną na 28-29 V 2016 r. Ich kulminacją będzie mecz Europa - Oldboje Lotu. W zespole Europy zagrają m.in. byli zawodnicy I ligowi reprezentujący Polskę, a mieszkający obecnie w Austrii, Francji i Niemczech. 28 V odbędzie się uroczysta akademia, a dzień później zapowiadane spotkanie. Sędzią głównym będzie, o czym już z przyjemnością możemy poinformować, Michał Listkiewicz.

Zwieńczeniem obchodów będzie spotkanie pierwszej drużyny Lotu z liderującym obecnie w Ekstraklasie zespołem Piasta Gliwice (kto wie? może zagramy z przyszłym mistrzem kraju...). Spotkanie to rozegrane zostanie w połowie czerwca.

Już teraz zapraszamy na te wydarzenia. O szczegółach i dokładnych terminach będziemy pisać na bieżąco.

autor: ~Janusz Kała trener UKS ,,Beniaminek,, C... 2016-01-12 23:03:52

avatar 70 lat wielkiego sportu w Konopiskach to okazja aby pogratulować Gospodarzom wielu sukcesów nie tylko w piłce nożnej ale w innych gałęziach sportu. Przez 38 lat działalności ,,Beniaminka,, miałem wiele okazji gościć w Konopiskach i obserwować pracę działaczy Waszego Klubu. Z tym większą satysfakcją życzę wszystkim ludziom Sportu ,,Lotu,, Konopiska wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, radości z odniesionych sukcesów w dniach Waszego wspaniałego Jubileuszu 70-lecia LKS ,,Lot,, - trener UKS ,,Beniaminek,, Częstochowa Janusz Kała

autor: ~LOT 2016-02-02 13:18:02

avatar Dziękujemy i pozdrawiamy