Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej i Tenisa Stołowego

• autor: lotkonopiska2, 2016-04-24 21:07

23 kwietnia br. odbyła się kolejna sportowa impreza zaliczana do obchodów Jubileuszu 70 lecia Zrzeszenia LZS GLKS „LOT” Konopiska. W miejscowej hali Widowiskowo-Sportowej licznie zgromadzeni widzowie mogli kibicować zawodnikom uczestniczącym w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej i Tenisie Stołowym. W zawodach sportowych między innymi uczestniczyli reprezentanci z miejscowości Soleczniki z Litwy. Nasi goście przyjechali z regionu, który jest jednym z większych skupisk Polonii na Litwie.

Zapraszamy do szerszej relacji oraz galerii klubowej ze zdjęciami

nowa-galeria-6420139.jpeg nowa-galeria-6420140.jpeg nowa-galeria-6420141.jpeg

Turniej  uroczyście otworzył Jerzy Żurek Wójt Gminy Konopiska, który w wystąpieniu przywitał wszystkich obecnych a zawodnikom  życzył sukcesów  w sportowej rywalizacji. Następnie wystąpił Ignacy Polanowicz  reprezentujący Komitet Organizacji Jubileuszu 70 lecia Klubu. Podkreślił, jak ważny dla wszystkich uczestników jest udział w obydwu turniejach siatkarzy i tenisistów z Litwy. Głos zabrała także pani Regina Markiewicz Kierownik Wydziału Oświaty z Soleczników, która na wstępie podziękowała za zaproszenie i gościnne przyjęcie. Zakończyła swoje wystąpienie zaproszeniem do złożenia rewizyty.
W otwarciu uroczystości udział wzięli:  Barbara Lis-Ankowska Sekretarz Gminy, Edward Bałdyga Przewodniczący Rady Gminy, Beata Kaleta Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół,  Stanisław Sączek Sekretarz Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i przewodniczący Komitetu Organizacji Jubileuszu, Bartosz Kowalski Prezes Zarządu GLKS „LOT” Konopiska, Piotr Szczerbak Radny Gminy Konopiska i członkowie zarządu: Andrzej Szymanek i Andrzej Kołodziejczyk oraz Ryszard Sobala i Edmund Kita

Turniej Piłki Siatkowej wygrała reprezentacja gości z Litwy, która w dwóch meczach pokonała drużynę Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w setach 2:1 i drużynę LOT-u Konopiska 2:0. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół a trzecie drużyna LOT-u.
W ocenie widzów najlepszym spotkaniem turnieju był mecz pomiędzy drużynami gości i Zespołu Szkół w Konopiskach. Współorganizatorami turnieju, którzy czuwali nad przebiegiem zwodów byli trenerzy: Tomasz Kupczyk i Paweł Churas.

Nad sprawnie przeprowadzonym Turniejem Tenisa Stołowego czuwali Henryk Żydek Instruktor tenisa stołowego i szachów w GCKiR oraz Maciej Cierpiał Sędzia Okręgowy i jednocześnie  trener PKS „Waluś” w Konopiskach. Łącznie w turnieju udział wzięło 58 zawodników  w pięciu kategoriach wiekowych.

W najmłodszej kategorii Żacy zwyciężył Daniel Prokopowicz, drugie miejsce zajął Wiktor Winek, a trzecie Miłosz Jamroziński. W tej samej grupie wiekowej dziewcząt Żaczki pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Wilk, drugie Monika Miaskiewicz i trzecie Lena Sitek. W kategorii Młodzicy pierwsze miejsce wywalczył Konrad Koza, drugie Jakub Jarosz a trzecie Dominik Sinkiewicz (Litwa). W kategorii Młodziczki pierwsze miejsce zajęła Laura Rusakaite (Litwa), drugie Weronika Romaszewska (Litwa) i trzecie Agata Miąskiewicz. W kategorii Kadeci pierwsze miejsce wywalczył Reimond Anichowski (Litwa), drugie Krystian Drobina a trzecie Jakub Wielebiński. W kategorii Kadetki pierwsze miejsce zajęła Adriana Rubis (Litwa), drugie Melisa Kotas a trzecie Karolina Skaczyło. W kategorii Juniorów zwyciężył Piotr Cierpiał, drugie miejsce zajął Michał Cierpiał a trzecie Eryk Kozak. W kategorii Juniorki pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Karwel (Litwa), drugie Klaudia Knysak a trzecie Anna Szwyngiel. Wśród Seniorów najlepszym zawodnikiem został Jerzy Michalik, drugie miejsce zajął Piotr Skoczylas, trzecie Piotr Cierpiał i czwarte Przemysław Dziubiński. W kategorii Seniorek zwyciężyła Anna Szczerbak a drugie miejsce zajęła Barbara Szwyngiel.  Zwycięzcy zostali wyróżnieni pucharami i okolicznościowymi proporczykami. Nie zabrakło też słodyczy od Zarządu GLKS „Lot” Konopiska.

Obydwa turnieje przebiegły w sportowej i miłej atmosferze. Zawodnicy, pomijając rywalizację dobrze się bawili. Śmiało można stwierdzić, że tworzą oni dużą sportową rodzinę. Wszystkim zawodnikom życzymy wielu sukcesów.

Goście z Litwy w towarzystwie władz samorządowych mieli okazję zwiedzić Gminę Konopiska. Między innymi obejrzeli kompleks sportowo-rekreacyjny na Pająku, szkoły i Sanktuarium Krzyża Świętego w Rększowicach, spotkali się ze strażakami i kobietami z KGW.