Ostanie niewiadome przed 22 kolejką

• autor: lotkonopiska2, 2016-04-26 19:19

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostała już tylko jedna 22. ligowa kolejka. W celu dokładnego zapoznania się z obowiązującymi zasadami rywalizacji drużyn w drugim etapie rozgrywek częstochowskiej klasy okręgowej, przypominamy wyciąg z regulaminu CzOZPN, obowiązujący na sezon rozgrywkowy 2015/2016.

Większość niewiadomych w obu grupach znalazło już swoje rozwiązanie i tak na dobrą sprawę pozostaje jeszcze kwestia 1 miejsca w grupie mistrzowskiej walczącej o awans do IV ligi. Pozostałe 16 drużyn podzielonych na 2 grupy spadkowe stoczy walkę o zachowanie ligowego bytu. Na pewno cztery z nich a nie wykluczone, że pięć nie zobaczymy w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Wśród drużyn walczących o uniknięcie degradacji  znajdzie się nasz Lot.

Regulamin rozgrywek o mistrzostwo częstochowskiej klasy okręgowej na sezon 2015/2016

§ 11

Po zakończeniu rundy zasadniczej drużyny zostaną podzielone na 3 grupy według następujących zasad:

a. Grupa Mistrzowska – Drużyny z miejsc 1-4 z każdej grupy

b. Grupa Spadkowa I  – Drużyny z miejsc 5-8 z grupy A oraz 9-12 z grupy B

c. Grupa Spadkowa II – Drużyny z miejsc 9-12 z grupy A oraz 5-8 z grupy B

Każda drużyna w rundzie finałowej w grupie mistrzowskiej i grupach spadkowych zachowuje dorobek punktowy z rozgrywek rundy zasadniczej podzielony na połowę. Jeżeli w wyniku dzielenia otrzymujemy 0,5 punktu, wynik ten zaokrąglamy do całości w górę. Każda z drużyn rozegra mecz i rewanż z zespołami z którymi nie spotkała się w zasadniczej części sezonu.

3. Drużyny, które w Grupach Spadkowych I i II zajmą 7-8 spadają z Klasy Okręgowej

4. Jeżeli do Klasy Okręgowej spadną drużyny z wyższych klas rozgrywkowych, reprezentujące Okręg Częstochowski, o tyle więcej drużyn spadnie do Klasy A. W przypadku nieparzystej liczby drużyn spadających z IV Ligi, do klasy A spadnie drużyna która wygra mecz barażowy o utrzymaniu się w Klasie Okręgowej na neutralnym boisku. Dotyczy drużyn które zajęły 6 miejsca w I i II grupie spadkowej.