Zapowiedź: Piast Przyrów - Lot Konopiska

• autor: lotkonopiska2, 2016-05-25 11:20

Nietypowo jak na ligę okręgową, bowiem w czwartek 26 maja o godzinie 13.00 na boisku w Przyrowie przyjdzie naszym zawodnikom zmierzyć się z miejscowym Piastem. Gospodarze w ostatniej serii spotkań grupy spadkowej II, pewnie pokonali na wyjeździe Huragan Jezioro 4-1, natomiast Lot dopisał ważne 3 punkty, odnosząc zwycięstwo 5-2 nad rezerwami Skry.

W rozwinięciu kilka informacji o najbliższym naszym przeciwniku.

Piast Przyrów w dotychczasowych 25 spotkaniach zanotował:

• 11 zwycięstw
  •   3 remisy
  • 11 porażek
  • stosunek bramkowy: 47-44

W II części rozgrywek drużyna trenera Cezarego Siwego ma aktualnie na swoim koncie 21 punktów i 3 punktami wyprzedza w tabeli nasz zespół.

W 12 dotychczasowych meczach na swoim boisku Piast odniósł 7 zwycięstw, dwukrotnie dzielił się punktami z rywalami a w 3 spotkaniach musiał uznać wyższość gości. 28 razy piłkarzom z Przyrowa  udało się pokonać bramkarzy przeciwnika a 20 bramek odnotowano po stronie strat.

Najbardziej okazałe zwycięstwo przypadło Piastowi w meczu z Liswartą Popów 5-0 a najwyższą porażką była przegrana z Liswartą Krzepice w stosunku 0-4.

Zespół Piasta nie ma wyróżniającego się zdecydowanego lidera wśród snajperów. Ciężar zdobywania bramek rozkłada się na kilku zawodników. Na chwilę obecną najskuteczniejszymi piłkarzami są Kamil Smoleń, Biniek Norbert, Skrzypczyk Dawid, którzy zdobyli dotychczas po 7 goli.

W tym sezonie zespół Piasta Przyrów jest beniaminkiem ligi okręgowej. Bez wątpienia dotychczasowa postawa drużyny jest dużym zaskoczeniem na plus. Szczególnie udana była dla podopiecznych trenera Siwego runda wiosenna fazy zasadniczej, kiedy praktycznie do ostatniej kolejki zespół liczył się w walce o grupę mistrzowską. Terminarz naszej grupy ułożony jest w taki sposób, iż w najbliższą niedzielę dojdzie do meczu rewanżowego w Konopiskach. Co by nie powiedzieć zarówno dla Piasta jak i Lotu, walka o utrzymanie wciąż trwa a do zagwarantowania sobie ligowego bytu na przyszły sezon, brakuje obu ekipom kilku oczek. Dlatego w tym dwumeczu czekają nas na pewno duże emocje a faworyta konfrontacji zwłaszcza po udanych, ostatnich występach i jednych i drugich trudno jednoznacznie wskazać.