Wyszukiwarka

Aktualności

Cenne zwycięstwo w Przyrowie

• autor: lotkonopiska2, 2016-05-26 13:04

W zakończonym meczu ligi okręgowej Lot Konopiska po bramkach Łukasza Kotasa i Mariusza Figzała pokonał w Przyrowie miejscowy Piast 2-1. Dzisiaj mogliśmy śledzić relację z tego spotkania "na żywo".

W rozwinięciu zapis relacji.

26.05.2016 godzina 13.00 - stadion w Przyrowie - mecz ligi okręgowej w ramach II grupy spadkowej: PIAST PRZYRÓW - LOT KONOPISKA

Skład wyjściowy Lot:

Gajewski Kacper, Toborek Łukasz II, Ciekot Jakub, Opala Albert, Włodarek Patryk, Kasztelan Kamil, Berdys Rafał, Skoczylas Damian, Figzał Mariusz, Toborek Łukasz I, Gruca Patryk.

W rezerwie pozostają- Kotas Łukasz, Matławski Marcin, Trajdos Michał, Kurpios Marek, Błaszczyk Łukasz, Figzał Dariusz.

13.00 - zaczynamy

10'  - pierwsze minuty gry upływają na wzajemnym badaniu sił, widać drużyny przystąpiły do meczu z dużym szacunkiem dla siebie.gra toczy się głównie w środku boiska

15' - kwadrans gry za nami, wolne tempo a emocji jak na lekarstwo, oba zespoły jeszcze bez celnego strzału na bramkę przeciwnika i bez konkretnej sytuacji do zmiany rezultatu.

30' - pojedynek powoli nabiera tempa, trochę walki jednak wszystko w strefie środkowej, dotychczas Piast i Lot miały po jednym kornerze i to wszystko co udało się wypracować po 30 minutach spotkania

35' - pierwsza groźna sytuacja stworzona przez nasz zespół, po dośrodkopwaniu Mariusz Figzał głową przedłuża piłkę do Łukasza Toborka I, jednak ten oddaje strzał z którym bez problemów radzi sobie bramkarz Piasta.

40' - zarysowuje się optyczna przewaga Lotu, który coraz groźniej atakuje, po dobrym podaniu kapitana naszej drużyny Damiana Skoczylas w stu procentowej sytuacji znalazł się Patryk Gruca, niestety naszemu zawodnikowi nie udaje się skierować piłki do bramki miejscowych.

45' - po faulu Jakuba Ciekota przed polem karnym, przed szansą Piast, źle rozegrany stały fragment gry i zmarnowana pierwsza okazja gospodarzy, którzy nadal pozostają bez celnego uderzenia na bramkę Kacpra Gajewskiego

13.45 - po pierwszej części gry bez bramek, dopiero w samej końcówce za sprawą podopiecznych Tomasza Sobczak doczekaliśmy się większych emocji, najwyraźniej zawodnikom obu drużyn udzielił się świąteczny nastrój, chociaż pierwsi z tego boiskowego marazmu zaczynają powoli wychodzić nasi piłkarze, na bramki jednak musimy poczekać do drugiej połowy.

14.00 - z małym opóźnieniem rozpoczynamy II połowę spotkania w naszej drużynie nastąpiła pierwsza zmiana, w miejsce Patryka Grucy na boisku melduje się Łukasz Kotas.

55' - niewiele zmieniło się w stosunku do tego co działo się na boisku w Przyrowie w przeciągu pierwszej połowy, gra toczy się głównie w środku boiska a jedynym ożywieniem był groźny ale niecelny strzał jednego z graczy miejscowych

56' - GOL !!! - LOT obejmuje prowadzenie

Składna akcja naszej drużyny, dośrodkowanie Mariusza Figzała, piłka przechodzi linię obrony Piasta i dociera pod nogi Łukasza Kotasa, ten mierzonym strzałem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy i jest 1-0.

60' - gospodarze natychmiast próbują odrabiać straty, dwa celne strzały ale równie pewne interwencje Kacpra Gajewskiego

65' - doskonała okazja Lotu na podwyższenie prowadzenia, w bezpośrednim sąsiedztwie pola karnego faulowany jest Mariusz Figzał. Do piłki ustawionej na "16" metrze podchodzi Łukasz Kotas, jednak tym razem bramkarz Piasta wychodzi obronną ręką, wynik się nie zmienia

73' - zmiana w naszej drużynie za Kamila Kasztelana wchodzi Łukasz Błaszczyk

75' - GOL!!! - LOT prowadzi 2-0

Kolejna dobra akcja Lotu, piłkę w środku pola odzyskuje Rafał Berdys i dokładnym podaniem uruchamia Mariusza Figzała, ten po minięciu obrońcy decyduje się na strzał z przed pola karnego ia piłka ląduje w bramce Piasta

80' -  trzecia zmiana w naszej drużynie za Patryka Włodarka wchodzi Marcin Matławski

84' - Lot kontroluje boiskowe wydarzenia, widać bezradność zawodników gospodarzy, niestety za faul czerwoną kartką ukarany Damian Skoczylas

85' - groźnie pod naszą bramką, strzał napastnika miejscowych odbija Kacper Gajewski, dobitka jest na szczęście dla nas niecelna

86' GOL III - Piast zdobywa bramkę kontaktową 1-2

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i w zamieszaniu najwięcej sprytu zachowuje Bartłomiej Wiśniewski, który celnym trafieniem głową pokonuje naszego bramkarza

88' nerwowa końcówka, gospodarze dążą do wyrównania, ostatnia zmiana w Locie, na boisku jest już Marek Kurpios, który zmienił Mariusza Figzała.

90' - duże emocje a sędzia jeszcze nie decyduje się kończyć zawodów, Lot broni korzystnego rezultatu.