LOT KONOPISKA - PIAST GLIWICE

• autor: lotkonopiska2, 2016-06-07 22:08

Już 12 czerwca (niedziela) o godzinie 11.00 LOT Konopiska zmierzy się z drużyną aktualnego wicemistrza Polski - PIASTA Gliwice. Spotkanie to jest kolejnym punktem obchodzonego w bieżącym roku Jubileuszu 70-lecia naszego Klubu.

Zapraszamy do odwiedzenia w niedzielę - 12 czerwca - stadionu LOT-u. Takiego meczu żaden kibic nie może opuścić!

W dotychczasowej historii gościliśmy już m.in. częstochowski Raków, Górnika Zabrze, Zagłębie Sosnowiec czy Ruch Chorzów. Jeszcze nigdy w historii Konopisk na naszym stadionie nie zagrała jednak drużyna, która w danym sezonie rozgrywkowym meldowała się na pudle Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że Piast do ostatniej kolejki ligowych rozgrywek miał szanse na wyprzedzenie warszawskiej Legii, a rundę jesienną zakończył na pozycji lidera Ekstraklasy. Zespół Radoslava Latala w minionym sezonie zaprezentował się ze znakomitej strony. Współtwórcami sukcesu byli m.in.: bramkarz - Jakub Szmatuła, obrońcy Patrik Mraz, Uros Korun, Kornel Osyra, Hebert, pomocnicy Maciej Jankowski, Mateusz Mak, Kamil Vacek, Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga, Sasa Zivec, Gerard Badia, Paweł Moskwik i napastnicy Martin Nespor i Josip Barisić. To tylko niektóre znane nazwiska z kadry Piasta.

Nasz rywal po udanych rozgrywkach 2015/16 wraca do przygotowań do kolejnego sezonu w Ekstraklasie 6 czerwca. Od 7 czerwca zawodnicy Piasta przebywać będą na zgrupowaniu w Ołomuńcu, gdzie 10 czerwca zmierzą się z SK Unicow. 11 czerwca Piast wraca do kraju, by już dzień później zmierzyć się w meczu towarzyskim z LOT-em.