Po raz czwarty tej wiosny...

• autor: paweł, 2010-04-28 19:27

POLONIA PORAJ - LOT KONOPISKA 1-2 (1-0)

Stadion w Olsztynie, dn. 28.04.2010, godz. 17.00

Sędziował : Konecki                                                              na lini : Bator, Adamczyk

Gole:

23' 1-0 - K.Wnuk (asysta D.Ruciński)

69' 1-1 - B. Kowalski (asysta Ł. Krzyczmanik)

75' 1-2 - B. Kowalski (asysta S.Rajek)

Żółte kartki : 60' A.Sochański (niesportowe zachowanie),61' D.Ruciński (niesportowe zachowanie) - 23' Ł.Krzyczmanik (krytykowanie orzeczeń sędziego), 58' B.Kowalski (niesportowe zachowanie), 82' K.Kościański (faul).

Skład Poloni : Konrad Grzybek - Tomasz Dusza (63' Adrian Żak), Michał Czechowski, Bogdan Bochenek, Michał Jakubiec - Michał Cichoń, Grzegorz Kopecki (70' Dawid Bednarski), Bartosz Kulej (57' Paweł Krakowian), Krzysztof Wnuk - Daniel Ruciński, Adrian Sochański (87' Kamil Jędrkiewicz).W rezerwie : Dawid Woźniak (br), Marcin Jabłoński . Trener : Andrzej Pawłowski.

Skład Lotu : Andrzej Cieślak - Michał Sosnowski ,Paweł Dawczyk, Adam Szczerbak, Michał Kiciński - Grzegorz Maciejewski (86' Mariusz Jarzyn), Łukasz Krzyczmanik, Bartosz Kowalski (81' Krzysztof Kościański), Damian Skoczylas (89' Adrian Sterczewski) - Przemysław Nawizowski (56' Michał Wosiewicz), Sebastian Rajek. W rezerwie : Marcin Ciuk, Łukasz Kaczmarzyk, Adam Kulej.

W zakończonym przed kilkudziesięcioma minutami spotkaniu Lot pokonał po trudnym spotkaniu w meczu wyjazdowym w Olsztynie Polonię Poraj 2-1, rewanżując się za porażkę z jesieni w takim samym stosunku.

Było to czwarte kolejne zwycięstwo tej wiosny. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Bartłomiejczyka odniosła w kwietniu komplet 4 zwycięstw, zdobywając 12 punktów (stosunek bramek: 8-3).

Licząc mecze z jesieni 2009 roku, Lot odniósł już w lidze sześć kolejnych zwycięstw, a w 11 ostatnich spotkaniach nie zszedł z boiska pokonany. Okazja na przedłużenie tej passy już w najblizszą sobotę, a rywalem naszej drużyny na stadionie w Konopiskach będzie Unia Kalety.

Relacja z meczu po kliknięciu więcej.

Mecz rozegrany niestety na najgorszym boisku w lidze okręgowej.Do jego stanu szybko dostosowali się piłkarze Poloni.Ale to Lot juz w 2' miał dogodną sytuację,po zgraniu głową przez Kowalskiego Rajek ograł obrońcę ale tylko trącił piłke naciskany przez niego i ta trafia do bramkarza.Od tego momentu zdecydowana przewaga Poloni przez pierwszy kwadrans pojedynku.W 3' Wnuk strzela z narożnika pola karnego minimalnie obok spojenia.Po minucie zakręcił obroną Lotu Ruciński ale wywalczył tylko rzut rożny,po nim wybijamy piłke a z 20m z woleja strzela Kopecki na szczęście obok bramki.W 8' Cieślak po wrzutce uprzedza Rucińskiego.W 13' bardzo dobra akcja gospodarzy,Wnuk wrzuca,Kopecki przepuszcza ze zwodem piłke,Sochański zgrywa nad Kicińskim na szczęście strzał głową Kopeckiego z 10m broni Cieślak.W 16' Cieślak uprzedza po wrzutce Sochańskiego,wypyszcza piłke ale napastnik nie zorientował się i naprawia błąd nasz bramkarz.Po kwadransie Lot  zaczyna  szukać swoich sznas.W 16' Krzyczmanik idealnie obsłużył Skoczylasa prostopadłą piłką niestety sędzia pokazał spalonego,kiedy juz był sam na sam. z bramkarzem. W 22' strzela Ruciński z 17m -broni po koźle Cieślak.W 23' jeszcze Sosnowski ratuje nasz zespól wybiciem na rzut rożny,ale po nim Wnuk na drugim słupku strzela głową nie do obrony i przegrywamy 1-0.Lot juz w 26' był bliski wyrównania,niestety strzał Kowalskiego z wolnego z 28m bramkarz gości szczęśliwie broni nogami.W 34' zaiskrzyło pod naszą bramką,po dośrodkowaniu Sochański nie trafił czysto w piłkę.W 39' po zagraniu Krzyczmanika Kowalski strzela z woleja,z 18m -bramkarz tylko odprowadza piłkę wzrokiem a ta mija słupek.Po minucie strzela Nawizowski z 17m ale obok.Na zakończenie pierwszej połowy z rogu Skoczylas,Dawczyk głową nad bramką.

Po przerwie Lot zabrał się do odrabiania strat.W 50' i 51' Krzyczmanik strzela z dystansu niecelnie.W 52' Nawiazowski ogrywa Bochenka,z lini końcowej dośrodkowuje a Rajek po przyjeciu strzela przez siebie -broni Grzybek.W 53' z narożnika pola karnego z wolnego Ruciński tuz obok słupka.W 64' Wosiewicz mocno wzdłuż bramki ale obrońca wybija na róg.Po minucie ponownie Wosiewicz dokładny przerzut do pozostawionego bez opieki Skoczylasa,niestety sędzia odgwizduje pozycję spaloną.W 67' długo utrzymywalismy się przy piłce,w końcu po dośrodkowaniu Dawczyka bramkarz piąstkuje niestety strzał Krzyczmanika z 23m do bramki opuszczonej przez bramkarza mija cel.W 69' doprowadzamy do remisu;Krzyczmanik skośną piłką uruchamia Kowalskiego ten strzela z woleja z 15m,bramkarz paruje piłke w górę i przeszkadzając sobie z obrońca ta przechodzi  lub nie linię bramkową a po próbie wybicia przez obroncę piłka zatrzepotała w siatce.W 72' Skoczylas zagrywa wzdłuż bramki ale Kowalskiego uprzedza obrońca.W 73' po wolnym Kowalskiego Maciejewski nieczysto trafia w piłke głową i przenosi nad.W 75' minucie Rajek ogrywa obrońcę dośrodkowuje a zamykający Kowalski głową z bliska pakuje pod poprzeczkę i prowadzimy!W 77' kiks Dawczyka ,Cieślak uprzedza Sochańskiego na 16m i wybija nogą w aut.W 78' powinno byc po meczu ale dośrodkowanie Rajka  Maciejewski nie zamienia na bramkę,strzelając głową z 6m nad.W 80' Maciejewski wybija głową piłkę po rogu,a za chwile blokuje bardzo groźny strzał gospodarzy z 16m.W 89' po wrzutce Rajka Wosiewicz nie sięgnął łową piłki na drugim słupku.Ostatnia groźna sytuacja miała miejsce w 94',kiedy po rogu Rucińskiego niecelnie strzela z bliska głową Czechowski.

Trzeba pochwalić druzynę,że mimo niekorzystnego wyniku potrafili się zmobilizować i doprowadzić do kolejnego zwycięstwa.

W sobotnie popołudnie czeka naszą drużynę kolejny trudny mecz z Unią Kalety,która wiosną w 4 meczach zdobyła 7 punktów,stosunek bramek 8-5.