LOT KONOPISKA - LISWARTA POPÓW 1-0 (0-0)

Gol:

1-0 - Bartłomiej Kowalski (72 minuta - asysta: Łukasz Krzyczmanik)

Żółta kartka: Krzysztof Bator (LOT - 90+2 minuta - faul)

Skład Lotu: Andrzej Cieślak - Paweł Dawczyk, Mariusz Jarzyn, Michał Sosnowski, Michał Kiciński - Marek Mastalerz (77` Adrian Sterczewski), Łukasz Krzyczmanik (90+`1` Krzysztof Bator), Damian Skoczylas, Grzegorz Maciejewski (90` Marcin Ciuk), Bartłomiej Kowalski, Sebastian Rajek (61` Piotr Kluczny). Trener: Sławomir Bartłomiejczyk.

Po słabym z obu stron spotkaniu Lot odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pokonując zespół Liswarty Popów 1-0. W pierwszej części gry gospodarze mieli więcej okazji do strzelenia bramki (wejście Skoczylasa z 1 minuty oraz niewykorzystana sytuacja sam na sam Krzyczmanika z 25 minuty gry, gdy zbyt daleko wypuścił sobie piłkę). Goście grali swoje, z rzadka wychodząc z kontrą, jak to było w 35 minucie, gdy zawodnik z Popowa wyszedł sam na sam z bramkarzem z własnej połowy boiska. Te nieliczne klarowne sytuacje nie znalazły jednak przełożenia na bramki i pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 0-0. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, ale jedyną godną odnotowania okazją bramkową był strzał w poprzeczkę bramki Lotu. W końcu nadeszła 72 minuta gry. Skoczylas dograł z lewej strony w pole karne do Krzyczmanika, ten przytomnie odegrał na wchodzącego z prawej strony Kowalskiego, który będąc w odległości około 7-8 metrów od bramki Liswarty pokonał bramkarza przyjezdnych. Lot mógł jeszcze podwyższyć wynik spotkania, ale kilka kolejnych składnych zagrań nie przełożyło się na zdobycze bramkowe i do końca musieliśmy być niespokojni o końcowy wynik, co przy dobrze grających głową zawodnikach z Popowa mogło skończyć się kolejnym remisem. Ostatecznie jednak Lot zwyciężył. Na uwagę zasługuje debiut przed włąsną publicznością w dzisiejszym spotkaniu Piotra Klucznego, który pojawił się na murawie  po godzinie gry zmieniając lidera Lotu - Sebastiana Rajka. Nasz nowy gracz zaprezentował kilka ciekawych zagrań, a przede wszystkim wniósł spore ożywienie do ofensywy. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach z powodu wyjazdu 7 kluczowych graczy naszego zespołu na zawody LZS-ów do Kielc. W związku z tym sobotnie spotkanie z MLKS Woźniki zostało przełożone. O jego nowym terminie poinformujemy wkrótce.